Hanákova Pecka 2013

HANÁKOVA PECKA 2013

Cyklistickí nadšenci organizujú 0.ročník Cyklistického podujatia “Hanákova Pecka 2013″ Akcia nie je pretekom. Jedná sa o voľné, cykloturistické zvládnutie približne 90 km dlhej trasy z Bratislavy do Bábu bez vyhodnotenia celkového poradia. Trasa je vedená po menej frekventovaných cestách, prevažne rovinatá bez väčších stúpaní. Štartuje sa 24.8.2013 o 9:30 z parkoviska pod Starým mostom v Petržalke. Cieľ je pri penzióne s reštauráciou “Sýpka u Ludvíka” pri Bábe. Je tu možnosť ubytovania a stravovania. Dopravu do miesta štartu si zabezpečuje každý účastník sám. Z cieľa, návrat do domova je možné koordinovať s organizátorom akcie. Podľa počtu účastníkov bude zabezpečené prípadné sprievodné vozidlo po trase.

0.ročník sme sa rozhodli usporiadať ako pilotný projekt, zatiaľ len s účasťou našich priateľov a známych. Ak sa akcia stretne s pozitívnou odozvou, budeme ju organizovať aj o rok, možno so širšou účasťou.

HANÁKOVA PECKA 2013                      R E P O R T    Z    A K C I E

Počasie. Vždy nevyspytateľné a iné ako hlásia predpovede. To bol vážny aspekt, ktorý rozhodoval o účasti. Ešte v piatok dopoludnia bola prognóza na sobotu veľmi nepriaznivá, teda pre tých, ktorí veria meteorológom :-)  V sobotu ráno, s veľkou dávkou optimizmu a malou dušičkou dávam na stránku pokyn “Štartujeme”. O 9:30 sa stretávame pod Starým mostom. Zišlo sa nás celkom osem. Pohľad na oblohu dáva nádej a optimizmus, že cestou nezmokneme. O 10:00 vyrážame na trať. Počasie je ustálené, dokonca sem tam vykukne aj slniečko. Po každých 30 km sme si dali krátku cik-pauzu s dotankovaním tekutín. Do cieľa prichádzame spoločne o 14:30. Ani kvapka z oblohy. Tešíme sa, že opäť to meteo-predpovedačom nevyšlo. Akciu ukončujeme v štýlovom penzióne Sýpka u Ludvíka. Posedíme, doplníme kalórie a tekutiny. Kuchyňa a obsluha tradične perfektná. Na Sýpke sú cyklisti skutočne vítaní. Ďakujeme.

Fotogaléria z akcie Hanákova PECKA 2013   >TU<       

Krátke video si môžete pozrieť   >TU<   (autor: Peťo Hanák)